Новини світу. 21 жовтня. Місцезнаходження Муаммара Каддафі стало відомо силам НАТО ще тиждень тому після того, як вони отримали нові розвідувальні дані, повідомляє Telegraph.

НАТО знало, де Каддафі

За даними розвідки, в останні дні Муаммар Каддафі змінив своє правило і знову почав користуватися мобільним телефоном.

Завдяки спеціальній техніці з розпізнавання голосу військовим вдалося відстежити і записати кожен телефонний дзвінок Каддафі.

Агенти МІ-6 і ЦРУ, стежили за Каддафі, ймовірно, дали йому кодове ім’я, за прикладом того, як військові США під час операції з пошуку і вбивства Усами бен Ладана дали йому ім’я Geronimo, що в перекладі означає «ура».

За останніми даними, Каддафі вирішив покинути Сирт після того, як до міста почали стягуватися численні сили нової ради. На думку військових, таке рішення Каддафі було «рівноцінне самогубству».

«Американські та французькі безпілотники кілька тижнів вели спостереження за центром Сирта, – повідомило джерело з розвідслужб .- Тому, коли вони побачили, що в місті відбувається щось незвичайне, таке, як колона машин, було прийнято рішення переслідувати її і почати атаку».

У четвер у місті Сирт літаки НАТО здійснили авіудар на автоколону, що рухалася з міста, в якій знаходився Муаммар Каддафі. Після декількох годин його знайшли недалеко від дороги в дренажній трубі, куди його пораненого сховали прихильники.

За словами нової влади Лівії, колишній лівійський лідер Муаммар Каддафі був убитий уже після того, як був захоплений, але його не застрелили повстанці – куля потрапила йому в голову під час перестрілки, коли його схопили і везли на машині, а в перестрілці брали участь прихильники Каддафі.

За матеріалами Газета.Ру

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.