Новини світу. 2 жовтня. Глава об’єднаного командування ЗС США в Африці генерал Картер Хем заявив, що завдання воєнної операції НАТО в Лівії “в значній мірі” виконані, і вже наступного тижня альянс, можливо, почне згортати операцію.

Наступного тижня НАТО залишить Лівію

До часу завершення операції НАТО сили Перехідної національної ради (ПНС) Лівії повинні твердо утримувати основні населені пункти країни, в даний час вони вже близькі до цього, зазначив Хем.

При цьому генерал заявив, що і після завершення операції НАТО буде деякий час надавати підтримку силам ПНС.

“Ми не маємо наміру за одну ніч звести все до нуля з того рівня, на якому ми сьогодні знаходимося”, – заявив Хем.

В кінці наступного тижня, за словами Хема, американські військові представлять в Брюсселі керівництву НАТО свою оцінку ситуації в Лівії.

У суботу ПНС заявив про повну блокаду рідного міста лідера Лівійської Джамахирії Муамара Каддафі Сирта, яке протягом останніх тижнів завзято боронять його війська. Також сили тимчасового уряду ведуть наступ на Бені-Валід.

Представники 28 країн-членів НАТО досягли минулого тижня в Брюсселі угоди про продовження військової операції в Лівії на три місяці – до кінця грудня 2011 року. У ході операції в Лівії авіація альянсу завдає ударів по військах Каддафі, а військово-морські сили забезпечують дотримання ембарго ООН на постачання зброї в країну.

З середини лютого в Лівії почалися масові демонстрації з вимогою догляду правлячого країною більше 40 років Муамара Каддафі, які згодом переросли в збройне протистояння між урядовими силами і опозицією.

У ході майже шести місяців бойових дій противникам режиму Каддафі вдалося встановити контроль майже над всією територією Лівії. В кінці серпня сили опозиції за підтримки авіації НАТО зайняли лівійську столицю Тріполі. Про місцезнаходження Каддафі досі нічого не відомо. Частина його сім’ї – дружина Сафія, дочка Аїша і сини Мухаммед і Ганнібал Каддафі – втекли в Алжир.

У лютому опозиція сформувала в Бенгазі Перехідну національну раду, яка оголосила себе єдиним легітимним органом влади в країні. ПНС визнали близько 60 країн.

За матеріалами РИА Новости

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.