Новини науки. 24 жовтня. Наше ДНК «пам’ятає», яке у нас було дитинство, стверджують дослідники з Університету Макгілла (Канада).

ДНК пам'ятає, яке в нас було дитинство

Соціально-економічні умови, в яких жив малюк, можуть аукатися йому все життя завдяки особливим хімічним «карбах» на генах – метильних залишках на ДНК.

Метилювання ДНК – неймовірно популярне серед вчених явище, воно є частиною феномена епігенетичного спадкування або епігенетичного коду.

Цікаво, що модифіковані ДНК-відрізки, які «пам’ятають» про дитинство, згруповані між собою в кластери. Це ще сильніше переконало дослідників, що ті умови, в яких людина росте і дорослішає, записуються епігенетичним чином.

Можливо, наша молекулярна машина робить якісь висновки і намагається пристосувати організм під ті умови, в яких доведеться існувати. Метилювання ДНК, таким чином, виглядає як надзвичайно довготривала адаптація.

Є кілька захворювань, які наздоганяють людину в зрілому віці, але сильно залежать від того, в яких умовах вона росла. Це і проблеми з коронарними судинами, і діабет, і захворювання дихальних шляхів. Але чи виникають ці хвороби через «дитяче» метилювання ДНК? З’ясування цього – завдання майбутніх досліджень.

Метою вчених було дізнатися, чи впливають соціоекономічні умови в ранньому дитинстві на молекулярні «розділові знаки» у нашому ДНК. І відповідь на це питання ствердна.

За матеріалами Компьюлента

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.