Новини світу. 3 жовтня. Над Арктикою зафіксовано виникнення величезної озонової діри, площа якої становить близько 2 млн кв. км.

Над Арктикою утворилася величезна озонова діра

Вона утворилася над Арктикою в лютому-березні 2011 р. і незабаром просунулася над Північною Канадою, Північною Європою, Центральною Росією і Північно-Східною Азією.

Вчені вважають, що виникнення озонової діри є наслідком глобальних кліматичних змін, у тому числі колосальних викидів промислових відходів.

Як відзначили експерти, вперше за час спостереження площу “діри” за розмірами порівняли з її “колегою” з Антарктиди. На рівні приблизно 20 км над поверхнею Арктики втрати озонового шару складають до 80% від звичайних для цього місця показників.

За словами вчених, які проводили вимірювання, причиною цього явища стало незвично довге збереження холодних повітряних мас, які є своєрідним каталізатором для сполук хлору – “убивць” озонового шару. На думку дослідників, подібне явище досі не було описано, тому поки не може бути точно передбачене.

“Зима в стратосфері полярних широт може мати будь-який характер – від холодної до гарячої. Але протягом останніх десятиліть вона рік у рік стає все холоднішою”, – заявив експерт лабораторії реактивного руху NASA Майкл Санті.

Незважаючи на вжиті заходи щодо захисту озонового шару планети, зокрема Монреальського протоколу, відновлення єдиного природного захисту від сонячного ультрафіолету проходить вкрай повільно.

При поточних темпах його можна чекати не раніше середини XXI століття. Подальше руйнування озону в атмосфері несе небезпеку для всієї планети, так як сонячне випромінювання ультрафіолетового спектра і сонячна радіація є каталізатором ракових захворювань шкіри.

За матеріалами РБК

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.