Новини світу. 26 жовтня. Магнітна буря почалася на Землі в понеділок близько 21:00 за київським часом.

Магнітна буря почалася в понеділок

Індекс геомагнітних збурень Kp на даний момент становить 6 одиниць. Про це свідчать дані центру прогнозу космічної погоди Національного управління океанічних і атмосферних досліджень США (NOAA).

У шкалі індексу магнітних збурень Kp 10 рівнів, значення від 0 до 3 відповідають спокійній магнітосфері, рівень 4 – збуреній, а рівні з 5 по 9 – магнітним бурям п’ятого класу.

У перші години бурі геомагнітний індекс, вимірюваний центром космічної погоди ВВС США за даними з мережі наземних магнітних станцій у США, Канаді та Британії, різко зріс з 1 до 5 – мінімального значення, яке вважається бурею. Ще через три години він виріс до 7. Наразі індекс знизився до 6 одиниць.

За даними NOAA, причиною бурі став викид сонячної плазми, що стався 22 жовтня, у суботу. Уже ввечері того дня науковці зафіксували зростання потоку протонів, а в понеділок увечері на Землі почалися магнітні збурення.

Спостерігачі у країнах Півночі, зокрема в Норвегії, Фінляндії, Швеції, Ісландії, США та Естонії повідомляють, що на небі спостерігаються яскраві полярні сяйва. Водночас фахівці припускають, що нинішня буря не триватиме довго, і земна магнітосфера заспокоїться до кінця доби 26 жовтня.

За матеріалами УНН

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.