Новини здоров’я. 31 жовтня. Представництво Всесвітньої організації охорони здоров’я в Україні допускає зростання захворюваності на кір в Україні в 2012 році.

Кір має циклічність близько 6 років

Про це на брифінгу повідомив заступник голови представництва ВООЗ Ігор Поканевич, повідомляє Сегодня.

За його словами, в країнах Європи вже спостерігається зростання захворювання на кір.

Так, за перші 7 місяців 2011 року там зареєстровано понад 26 тис. випадків кору, що в 3,76 рази більше, ніж за аналогічний період минулого року.

При цьому найбільша кількість випадків зареєстровано у Франції – понад 14 тис.

Поканевич зазначив, що зростання захворюваності пов’язане з циклічністю кору, яка активізується приблизно раз на 6 років.

Він додав, що в 2005 році в Україні було зареєстровано найбільше випадків кору в європейському регіоні – 83% випадків від загальної кількості.

“Враховуючи те, що кір має… циклічність близько 6 років… на 2012 рік може бути так званий пік цього захворювання”, – зазначив Поканевич.

Він додав, що на 2012 рік у зв’язку з проведенням в Україні чемпіонату Європи з футболу очікується багато вболівальників і туристів з Європи, що є додатковим фактором ризику.

Поканевич повідомив, що європейські країни вживають таких заходів для зниження захворюваності: доведення вакцинації населення від кору до 95%, поліпшення доступу до вакцин для людей, які раніше не прищеплювалися від кору, та інформаційно-роз’яснювальна робота.

За даними Міністерства охорони здоров’я, в поточному році в Україні спостерігається низький рівень захворюваності на кір: зареєстровано 134 випадки, при цьому 93% з них – у Західній Україні.

Для порівняння міністерство привело дані, згідно яким, в 2005-2006 роках в Україні на кір захворіло 45 116 осіб.

За даними головного спеціаліста Управління громадського здоров’я та санітарно-епідеміологічного благополуччя населення МОЗ Сергія Платова, на даний момент міністерство вже закупило близько 1 млн доз вакцини трикомпонентної (1 укол для щеплення від кору, краснухи та паротиту), які будуть використовуватися для щеплень дітей.

За його словами, перший раз дітей прищеплюють в 1 рік, повторне щеплення – в 6 років.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.