Новини світу. 7 жовтня. Сьогодні буде оголошено володар Нобелівської премії миру.

арабська весна
Невідомих активістів "арабської весни" висунули на Нобелівку

Поки називаються три головних претенденти: Євросоюз, користувачі інтернету, які брали участь у так званій “арабській весні”, а також президент Ліберії Еллен Джонсон Сірліф.

Поки все зрозуміло лише з лідером Ліберії. Е. Сірліф – перша жінка, яка перемогла на демократичних виборах в Африці, а тому її називають символом майбутнього чорного континенту.

Саме її і назвав головним фаворитом майбутньої церемонії ведучий норвезького телеканалу TV2, який зазвичай не помиляється в прогнозах.

Менш зрозумілим було б присудження Нобелівської премії миру активістам інтернету, які прийняли діяльну участь у так званій “арабській весні” – заворушеннях, які призвели до повалення урядів в Тунісі, Єгипті та Лівії. Проблема полягає в тому, що ніхто цих активістів не бачив, а тому абсолютно незрозуміло, звідки вони діяли.

Що стосується Євросоюзу, то цій організації збиралися дати Нобелівську премію миру за збереження миру в Європі протягом останніх 50 років. Правда, у багатьох експертів є сумніви, що заслуга в цьому належить саме ЄС.

Серед інших претендентів називають телеканал Al Jazeera, ліберійського пацифіста Лейму Гбові, кубинського дисидента Пайя Сардінаса, а також колишнього німецького канцлера Гельмута Коля.

Напередодні, нагадаємо, став відомий володар Нобелівської премії в галузі літератури. Ним став шведський поет Тумас Транстремер.

Джерело РБК

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.