Новини науки. 6 жовтня. Відкриття “земної” води на кометі може означати, що в далекому минулому комети дійсно могли подарувати Землі воду.

Вода на ранню Землю прийшла від комет

Космічний телескоп Herschel допоміг зробити важливе відкриття: вміст дейтерію у воді на кометі Хартлі (Hartley 2) досить добре збігається з пропорцією ізотопів водню у земній воді (1,61 х ​​10-4 проти 1,57 х 10-4 відповідно), повідомляє Сегодня.

До цього моменту тільки шість комет пройшли перевірку на дейтерій, і у всіх відношення дейтерію до звичайного водню виявилося вдвічі більше, ніж в океанській воді (а саме 2,96 х 10-4).

А це ставило у вкрай нестійке положення теорію про те, що вода на ранній Землі (яка сформувалася гарячою і сухою) прийшла від комет.

Ученим навіть довелося переглянути цю гіпотезу і заявити, що воду Землі подарували астероїдні бомбардування. Тут в 2010 році, як на замовлення, і воду на астероїдах вперше знайшли.

Тепер комета Хартлі ставить все на свої місця – комети, поряд з астероїдами і метеоритами, теж могли бути постачальниками води. А ось якою мірою, ще належить розібратися.

Різницю в ізотопах водню у шести попередніх комет і у комети Хартлі вчені пояснили відразу: все виміряні раніше за цим параметром мандрівниці походили з хмари Оорта, а Хартлі – перша така комета, яка походить з пояса Койпера.

Відповідно, історія цих об’єктів та умови народження – відмінні. І якщо все короткоперіодичні комети з ізотопного складу води ідентичні Хартлі, це означає, що перед нами ще одне потужне джерело води для древньої Землі.

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.