Новини здоров’я. 24 жовтня. Масштабне дослідження, проведене в Данії, показало, що між використанням мобільних телефонів і розвитком раку мозку немає істотного зв’язку.

Телефони не викликають рак моку?

Але все ж ряд експертів заявив, що на ці результати не можна покладатися.

Датські вчені з Інституту епідеміології раку в Копенгагені вивчали дані про більш ніж 350 000 користувачів мобільних телефонів, підключених до мобільного зв’язку з 1996 року, порівнюючи рівень захворюваності раком мозку серед них і серед людей, що не користуються мобільними.

В результаті вони зробили висновок, що «ніякої асоціації між раковими пухлинами центральної нервової системи і тривалим використанням (10 років і більше) мобільного телефону немає».

Ряд колег з інших країн підтримав висновки вчених: «Ця робота підтверджує висновки інших робіт, що не довели наявність шкідливого впливу мобільних телефонів на здоров’я».

Експерти з університету Брістоля, Великобританія, виступили категорично проти висновків своїх датських колег. На їхню думку, датчани невірно класифікували людей, про яких не було інформації, як «не користувачів» мобільних телефонів.

Крім цього, в дослідження не були включені бізнесмени, які користуються мобільним зв’язком частіше за інших. «Ми вважаємо висновки цієї роботи марними. Це неточне дослідження вводить людей в оману щодо безпеки використання мобільних телефонів», – зазначають вони. Критики теорії безпеки мобільного зв’язку також вказують на те, що ракові пухлини мозку розвиваються протягом декількох десятиліть.

У травні цього року Всесвітня Організація Охорони Здоров’я помістила мобільні телефони в список можливих канцерогенів.

За матеріалами Zdravoe

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.