Новини економіки. 17 жовтня. Міністерство оборони Росії мало б надсилати листа щодо погашення боргів компанії “Єдині енергетичні системи України” не уряду України, а безпосередньо ЄЕСУ.

Лист Міноборони Росії до Кабміну щодо ЄЕСУ "дикий" - експерт

Про це заявив правознавець-міжнародник, колишній представник України у Гаазькому суді, посол України Володимир Василенко.

Він нагадав, що коли слухалася справа Юлії Тимошенко щодо газових контрактів, 10 червня цього року міністр оборони Російської Федерації Анатолій Сердюков надіслав лист Миколі Азарову, в якому він просив “розглянути питання про погашення існуючої заборгованості ЄЕСУ на суму 405,5 мільйони доларів”.

“З точки зору права, дикий лист. Якщо заборгувала ЄЕСУ, то до чого тут прем’єр-міністр України?”, – дивується Василенко.

“Позов треба було подавати до ЄЕСУ, тобто звертатися до цієї компанії, хоч вона і збанкрутувала і її більше не існує. До держави претензій не можна було подавати”, – наголосив він.

Також, на думку Василенка, “дивним є факт, що цей лист використали, щоб порушити кримінальну справу проти Тимошенко“.

“В СБУ сказали так, що спочатку вони порушили справу за фактом, наведеним у цьому листі, а потім справу персоніфікували”, – сказав правознавець-міжнародник.

“Якщо є докази того, що намагалися цю суму покрити за рахунок державного бюджету України, це вже інша справа. Але знов-таки, тоді Тимошенко керувала ЄЕСУ, а Лазаренко був віце-прем’єром, а потім прем’єром. Тим не менше, окрему справу порушили саме проти Тимошенко“, – зазначив Василенко.

За матеріалами Українська правда

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.