Новини науки. 9 жовтня. Учитель початкової школи може визначити, які з його учнів стануть алкоголіками.

алкоголізм, алкоголь
Залежних від алкоголю можна визначити вже в шкільному віці

До такого висновку прийшли данські і американські учені в дослідженні, яке газета “Dagens Medicin” називає “надійним, обгрунтованим і переконливим”.

Дослідники на чолі з данським професором Іоакимом Кнопом прийшли до висновку, що наявність чотирьох ознак дозволяє припускати, що дитина успадкує алкоголізм батька чи матері.

Це – невелика вага при народженні, раннє припинення годування грудьми, брак вітаміну К під час пологів і синдром дефіциту уваги при гіперактивності (ADHD) або проблеми з поведінкою в цілому.

“Ми не думаємо, ми знаємо це, – заявив Кноп в інтерв’ю” Dagens Medicin “. – Ці ознаки настільки очевидні, що будь-який досвідчений учитель після тижня роботи з класом може вказати 1-2 учнів, які ризикують мати залежність від спиртних напоїв”.

Кноп вважає, що результати дослідження можуть бути успішно використані для прийняття превентивних заходів проти розвитку алкоголізму в підлітковому віці. “Я не прихильник накачування дітей і підлітків медикаментами, однак якщо цю проблему ігнорувати, то в зрілому віці вона може стати незворотною”, – сказав він.

Серед іншого, вчені виявили цікаву тенденцію: деякі з осіб, які входили до “групи ризику” і стали алкоголіками, приблизно в 30-річному віці відмовилися від споживання спиртних напоїв з власної ініціативи, і сьогодні алкоголізм їм більше не загрожує.

За матеріалами ИТАР-ТАСС

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.