Новини світу. 23 жовтня. Командувач силами, які захопили Муаммара Каддафі, Омран Овейб розповів в інтерв’ю ВВС про останні миті життя Муаммара Каддафі і про те, як безуспішно намагався врятувати йому життя.

Останні хвилини життя Каддафі викликають багато запитань

За словами О. Овейба, пораненого полковника виволокли з дренажної труби, в якій він ховався в Сирті, після чого той зробив кілька кроків і впав без свідомості, коли навколо почалася стрілянина.

О. Овейб підкреслив, що вогонь вівся з усіх сторін, і було неможливо визначити, хто саме стріляв у Каддафі.

Овейб сказав також, що бере на себе всю відповідальність за смерть колишнього лівійського лідера. “Деякі з моїх бійців бажали розстріляти полковника, але я намагався не допустити цього”.

Смерть М. Каддафі продовжує викликати запитання. За одними відеозаписами, що потрапили в ЗМІ, можна зробити висновок, що мертвого полковника волочуть по вулицях. На інших роликах видно, що закривавленого і ще живого М. Каддафі ображають, знущаються і кладуть на капот автомобіля.

Керівництво НАТО також заявило, що не знало про те, що в колоні машин, яка піддалася бомбардуванню, знаходився М. Каддафі. “Ці машини виїхали з Сирта на великій швидкості і намагалися розчистити собі шлях. Вони везли багато зброї і боєприпасів, що становило серйозну загрозу для місцевих жителів”, – йдеться в заяві НАТО.

За матеріалами РБК

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.