Новини світу. 20 жовтня. Війська НПР Лівії до полудня 20 жовтня ліквідували останні осередки опору лоялістів в Сирті – рідному місті Муаммара Каддафі.

лівія-прапор повстанців
Війська НПР взяли Сирт

Сирт звільнений. Вірних Каддафі підрозділів у ньому більше не залишилося”, – оголосив полковник Юнус аль-Абдалі – командувач військами НПР на східному фронті наступу.

“Зараз ми відшукуємо, наздоганяємо і добиваємо тих, хто намагається врятуватися втечею”, – додав він.

У прямому ефірі BBC News показують бійців НПР, які святкують перемогу: від радості вони стріляють у повітря, кричать “Аллах Акбар!” пританцьовують, розмахують прапорами, руками і автоматами.

Битва за останній район Сирта, що знаходився під контролем військ Каддафі, тривала близько півтори години. Вона йшла з застосуванням гранатометів, кулеметів і важкої техніки.

Сирт залишався останнім великим центром опору військам нового уряду. Раніше керівники НПР говорили, що оголосять про “повне звільнення країни” і завершення війни саме після взяття рідного міста Каддафі.

Як очікується, наступним кроком НПР стане формування постійного уряду, який займеться створенням нової конституції країни, а також підготовкою до проведення перших в історії Лівії вільних виборів.

За матеріалами Lenta.ru

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.