Новини України. 17 жовтня. Голова Верховної Ради Володимир Литвин заявляє, що рішення парламенту про скасування переходу на зимовий час було поспішним.

Литвин визнав поспішність рішення не переходити на зимовий час

У зв’язку з цим на засіданні погоджувальної ради у понеділок, 17 жовтня, спікер запропонував переголосувати це рішення.

«Потрібно визнати, що прийняття рішення було поспішним, ми не врахували всіх наслідків, які воно за собою спричинило», – сказав Литвин.

Спікер зазначив, що рішення щодо часового пояса повинно регулюватися законом. У зв’язку з цим він запропонував відмінити постанову парламенту про скасування переходу на зимовий час і доручити Кабінету міністрів протягом місяця внести у ВР проект закону, що передбачає перехід на зимовий час без подальшого переходу на літній. Дане питання Литвин запропонував розглянути першим у вівторок, 18 жовтня.

Нагадаємо, у Верховній Раді вже зареєстрований проект постанови про встановлення природного для країни – зимового – часу.

Як повідомлялося, 20 вересня Верховна Рада України прийняла постанову «Про зміну порядку обчислення часу на території України», яким скасовано щорічний переведення годинників на зимовий/літній час. Документом передбачено встановити з 27 березня 2011 року на території України час другого часового поясу з додаванням однієї години.

Проти такого рішення виступив міністр надзвичайних ситуацій Віктор Балога, який направив листа голові Верховної Ради Володимиру Литвину з проханням ініціювати перегляд рішення парламенту про зміну порядку обчислення часу в Україні.

Крім того, Держкомісія єдиного часу і еталонних частот України звернулася з відкритим листом до прем’єра Миколи Азарова, в якому обгрунтувала недоцільність скасування переходу на зимовий час.

Цього року від переведення стрілок відмовилися Росія і Білорусь.

Перехід на літній час здійснюється в більшості розвинених країн, у тому числі в США і всій Європі.

За матеріалами ZN.UA

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.