Новини світу. 12 жовтня. Латвійський портове місто Вентспілс випустило власну валюту.

гроші венті
Вентспілські гроші - венти

Гроші отримали назву венти. Вони призначені головним чином для туристів. Венти можна буде витратити в готелях, кафе, планетарії, парку водних атракціонів та інших місцях відпочинку.

Загальний обсяг “грошової маси”, яка буде випущена в обіг, складе мільйон вент. Передбачені банкноти номіналом п’ять, десять, двадцять, п’ятдесят і сто вент.

Вентспілські гроші мають спеціальний захист. Їх можна буде купувати за національну латвійську валюту  за курсом 100 вент за один лат (один лат – близько двох доларів). Придбати їх, як повідомляється, можна буде в Туристичному інформаційному центрі. Повідомлялося також, що на кордоні міста встановлені пункти обміну вент.

Обмінювати венти назад на лати (і на будь-яку іншу валюту), як стверджується, не можна буде.

Представляв місцеву валюту мер Вентспілса, відомий в Латвії олігарх Айвар Лембергс. Днями він заявив, що слідом за цим має намір відкрити “посольства” Вентспілса в інших країнах і добиватися того, щоб “нас прийняли в ООН“. У ході нинішнього виступу, щоправда, він охарактеризував випуск грошей лише як маркетингову кампанію, спрямовану на розвиток туризму.

За матеріалами Lenta.ru

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.