Новини здоров’я. 27 жовтня. Як вважають експерти, вплив марихуани на головний мозок людини схожий на симптоми такої психічної хвороби, як шизофренія.

марихуана, куріння
Марихуану часто курять хворі на шизофренію

Марихуана викликає порушення концентрації і погіршення пам’яті, так само, як і шизофренія. До такого висновку прийшли дослідники, що вимірювали електричну активність сотень нейронів мозку на лабораторних щурах, яким давали канабіс – активний інгредієнт марихуани.

У результаті виявилося, що наркотик порушив координацію мозкових хвиль в гіпокампі і префронтальній корі. Ці регіони необхідні для функції пам’яті і прийняття рішень, і саме вони гірше працюють у шизофреніків. У лабораторних тварин, яким давали наркотик, порушився зв’язок між окремими областями мозку, приводячи до «розумовому хаосу».

«Марихуану часто курять хворі на шизофренію. Тепер нам вдалося показати, що наркотик викликає деякі симптоми захворювання у здорових людей», – відзначають дослідники.

Ці дані є важливим для розуміння психічних захворювань, які можуть виникнути в результаті порушення комунікації між відділами головного мозку, а також того, як ритмічна активність мозку пов’язана з нормальними і патологічним розумовими процесами.

За матеріалами ZDRAVOE

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.