Новини політики. 10 жовтня. Кремль розраховує, що зможе зупинити євроінтеграцію України, вважає голова партії “Громадянська позиція” Анатолій Гриценко.

Анатолій Гриценко
Гриценко: "Росія не відмовилася від намірів затягнути Україну в Митний союз"

“Не думаю, що Росія відмовилася від своїх намірів затягнути Україну в Митний союз, бо вона, як сказав Путін, взяла курс на створення “Євразійського союзу” за участю колишніх республік СРСР”, – зазначив він.

За словами Гриценка, керівництво РФ зрозуміла, що сьогодні в Україні влада і опозиція єдині щодо бачення пріоритетів зовнішньої політики.

На його переконання, Росія змирилася з тим, що угода про зону вільної торгівлі та асоціацію з Євросоюзом буде підписана, і цей процес вона не зупинить.

“Проте Кремль розраховує, що він ще зможе зупинити європейську інтеграцію України на етапі ратифікації угоди, використовуючи свій вплив на окремі країни ЄС, приміром, Німеччину, Францію, Італію“, – вважає Гриценко.

“І тут би я хотів задати пряме запитання європейцям: уявіть собі, що Україна не піде на підписання угоди про асоціацію, а натомість вступить до ЄврАзЕС, до Митного союзу, і тим більше – до Ташкентського договору про колективну безпеку країн СНД. Чи виграє від такого Європа? Для будь-якої розумної людини відповідь очевидна: ні”, – наголосив він.

Гриценко також вважає, що коли наступним президентом Росії стане Володимир Путін, українському президенту Віктору Януковичу буде набагато важче з ним домовлятися, ніж із нинішнім президентом РФ Дмитром Медведєвим.

У питаннях зовнішньої політики Росії нічого не зміниться, бо позиція Путіна та Медведєва щодо України – абсолютно однакова, зазначив політик.

“У плані особистісних контактів, гадаю, Януковичу буде набагато важче. Тут я б не погодився з думкою міністра закордонних справ Грищенка, який казав, що Януковичу з Путіним буде легше вирішувати питання. У Путіна більш жорстка позиція, більше прагматизму”, – сказав Гриценко.

За матеріалами Українська правда

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.