Новини здоров’я. 31 жовтня. Від інсульту рано чи пізно страждає кожна шоста людина. Але більшості інсультів можна запобігти, вважають експерти.

Інсульт вбиває одного жителя землі кожні шість секунд

Як показує статистика, інсульт – блокування кровотоку в головному мозку – вбиває одного жителя землі кожні шість секунд. При цьому, як вважають вчені, 85% смертей можна було б уникнути, якби жертви вели більш здоровий спосіб життя.

Найпростішими способами знизити ризик розвитку інсульту є фізичні вправи, хороша їжа і відсутність шкідливих звичок. Також, необхідно знати про наявність таких проблем, як підвищений тиск або рівень холестерину в крові, щоб контролювати їх.

«Інсульт не є неминучим наслідком старіння. Виявлення і робота над факторами ризику дає можливість знизити ризик постраждати або померти від цієї страшної хвороби», – підкреслюють вчені з Європейської асоціації кардіологів.

Аритмія – ще одна поширена причина інсульту. «Всі люди з аритмією повинні проконсультуватися з лікарем про те, чи не призведе ця проблема до інсульту. Якщо ризик є, лікар може прописати препарати, що розріджують кров та знижують ризик інсульту на 70%», – рекомендують експерти.

Дуже важливо знати про основні ознаки інсульту, таких як раптове оніміння частин тіла, проблеми з мовою, втрата рівноваги і раптовий сильний головний біль. Чим швидше потерпілий потрапить до лікарні, тим вище шанси на реабілітацію.

За матеріалами Zdravoe

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.