Новини України. 21 жовтня. Звинувачення у скоєнні злочину не може ґрунтуватися на даних, отриманих без дотримання Конституції або з порушенням законів.

Леонід Кучма
КС вивів Леоніда Кучму з-під удару

Таке рішення сьогодні оприлюднив Конституційний суд України, розглянувши подання Служби безпеки України, яка просила КС розтлумачити положення ч.3 ст.62 Конституції «Обвинувачення не може ґрунтуватися на доказах, одержаних незаконним шляхом».

Нагадаємо, 22 березня перший заступник генерального прокурора України Ренат Кузьмін заявив, що аудіозаписи екс-майора Держохорони Миколи Мельниченка визнані речовими доказами у справі про вбивство журналіста Георгія Гонгадзе.

Як коментував це звернення СБУ адвокат екс-майора Миколи Мельниченка Микола Неділько, це сталося «саме тоді, коли досудове слідство у кримінальній справі, порушеній стосовно екс-президента Кучми добігає кінця, і плівки Мельниченка визнані в якості доказів у даній справі».

«Йдеться саме про ті докази, які отримані негласним шляхом за допомогою оперативно-технічних засобів, тобто, у результаті оперативно-технічного документування», — уточнив адвокат.

«На сьогодні подальша доля плівок Мельниченка, як доказів, доля самого Мельниченка, як свідка, і доля головних фігурантів справи Гонгадзе перебуває певною мірою в руках Конституційного суду», — сказав тоді адвокат.

Також нагадаємо, що раніше адвокати екс-президента Леоніда Кучми Сергій Ульянов і Віктор Петруненко заявляли, що М.Мельниченко не зміг у суді довести необхідність прослуховування кабінету Л.Кучми, оскільки не навів жодних аргументів на користь «крайньої необхідності» своїх дій.

Адвокати Л.Кучми вважають, що кримінальну справу проти М.Мельниченка було закрито незаконно.

За матеріалами ДТ

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.