Новини політики. 31 жовтня. Конгрес США має намір рекомендувати Україні звільнити колишнього прем’єр-міністра Юлію Тимошенко і колишнього міністра внутрішніх справ Юрія Луценка.

Конгрес США рекомендує Україні звільнити політв'язнів

Про це йдеться в проекті резолюції, зареєстрованому в Конгресі 13 жовтня, повідомляє Сегодня.

“Конгрес просить, щоб її випустили з-під варти, а її вирок був оскаржений… Вимагає від уряду України негайно звільнити всіх політичних ув’язнених, а також забезпечити належне медичне обслуговування для всіх тих, хто були укладені у в’язницю”, – сказано в ньому.

У проекті резолюції “Засудження переслідування лідера політичної опозиції Юлії Тимошенко, а також інших політичних в’язнів, серед яких колишній міністр внутрішніх справ Юрій Луценко” говориться, зокрема, про несправедливі умови, в яких відбувся суд щодо Тимошенко.

Конгрес США також має намір вимагати від України дотримання принципів демократії та верховенства права, поваги до прав людини, свободи слова і права на мирні зібрання.

Нагадаємо, раніше міжнародна громадська організація “Український конгресовий комітет Америки” закликала Конгрес США ввести візові санкції щодо представників української влади у зв’язку з вироком Тимошенко.

27 жовтня Європейський парламент в резолюції щодо України засудив обвинувальний вирок Тимошенко як порушення прав людини і зловживання судовою системою для політичного переслідування опозиції, зазначивши, що закон, який був вибірково застосований до Тимошенко, походить ще з радянських часів і не відповідає стандартам ЄС та ООН.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.