Новини світу. 21 жовтня. У черговій частині своїх мемуарів Кондоліза Райс зізнається, що під час історичної зустрічі в 2008 році лівійський лідер був до неї небайдужий.

Кондоліза Райс
Кадаффі захоплювався Райс

У день виходу в світ чергової частини мемуарів колишнього держсекретаря США Кондолізи Райс сталося вбивство Муаммара Каддафі.

Кілька уривків були опубліковані в інтернеті на сайті The Daily Beast, в одному з яких Райс зізнається, що під час історичної зустрічі в 2008 році лівійський лідер був до неї небайдужий.

Напередодні того візиту Райс попереджали про можливу екстравагантну поведінку Каддафі і рекомендували не звертати уваги на його витівки. Екс-держсекретар США відмовилася зустрічатися з Каддафі у його наметі і наполягла на переговорах в резиденції Баб-ель-Азізія, розташованої в південному передмісті Тріполі.

Каддафі був незадоволений такою поведінкою “африканської принцеси”, як він її називав, і зажадав пояснень її небажання відвідати намет.

Офіційний візит Райс припав на час Рамадану, коли мусульманам дозволяється приймати їжу тільки після заходу сонця. Після заходу Каддафі став наполегливо запрошувати Райс на приватну вечерю. Ообистий помічник Райс Колбі Купер наполягав, що ця незапланована зустріч не вкладається в розклад держсекретаря.

Співробітники Служби безпеки так само були налаштовані проти даного візиту, особливо після того як помічники Каддафі сказали, що їм необхідно залишитися на вулиці. Проте Райс вирішила, що може подбати про себе самостійно і прийняла запрошення.

Під час вечері Каддафі подарував їй колекцію її ж фотографій з державними лідерами різних країн, а також дав послухати пісню “Чорна квітка в Білому домі”, написану спеціально для неї лівійським композитором. “Дико, але не вульгарно”, – так охарактеризувала сама Райс музичний твір.

На прощання Каддафі подарував гості діамантовий перстень, лютню, медальйон, на якому був вигравіруваний його портрет, і підписане видання “Зеленої книги”, теоретичної праці самого Каддафі, де він виклав системну ідею суспільного устрою. Експерти оцінюють загальну вартість подарунків до 212 тисяч доларів.

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що в захопленій резиденції лівійського лідера повстанці знайшли альбом з фотографіями Кондолізи Райс.

За рік до цього, в інтерв’ю телеканалу “Аль-Джазіра”, Каддафі повідомляв про підтримку Райс і теплі почуття до неї.

“Я підтримую мою дорогу чорну африканську жінку… Я захоплююся, я пишаюся тим, як вона віддає накази арабським лідерам … Ліза, Ліза, Ліза … Я її дуже сильно люблю. Я захоплююся нею, і я пишаюся нею, тому що вона чорна жінка з Африки“, – додав Каддафі.

За матеріалами NEWSru

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.