Новини України. 14 жовтня. Міжнародний валютний фонд вимагає від української влади підвищення тарифів на газ для населення на 32%.

Сергій Тігіпко
Україна просить МВФ не вимагати підвищення цін на газ

Про це сьогодні під час прес-конференції в Трускавці заявив віце-прем’єр-міністр України Сергій Тігіпко.

“МВФ хотів би, щоб ми підняли на 32% ціну на газ для населення і 56% ціну на для теплокомуненерго. Логіка проста: він говорить, у вас є “Нафтогаз”, він збитковий, вам потрібно перекрити його збитки”, – пояснює Тігіпко.

“Друге (що говорять в МВФ – ред.): якщо ви не піднімаєте ціну і дотуєте тим часом “Нафтогаз” з центрального бюджету, то ви практично допомагаєте всім підряд: багаті мають будинки великі, споживають газу більше і ви їх низькою ціною підтримуєте. Піднімайте ціну до реальної і допомагайте бідним”, – додав він.

Проте. за словами Сергія Тігіпка, захистити субсидіями можна лише 2 мільйони родин в Україні. Різні пільги матимуть ще 5 мільйонів осіб. Водночас в Україні проживає сьогодні 17,1 мільйонів осіб.

“А з 10 мільйонів родин, які залишаться, для півмільйона, більш-менш заможних родин, це (підвищення цін – ред.) не буде проблемою. Для решти – це буде проблема. Комунальні платежі для них мають зрости на 32,5%. Це багато. Це  200-250 грн в місяць”, – додав віце-прем’єр-міністр.

Тігіпко відзначив, що переговори з МВФ тривають.

Нагадаємо, передбачається, що місія МВФ приїде до України 24 жовтня.

NewsMarket

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.