Новини світу. 19 жовтня. Велика китайська стіна валиться через діяльність низки нелегальних копалень, розташованих неподалік Стіни.

Велика китайська стіна валиться через шахти

Варвари, які нападали на Піднебесну, не змогли зруйнувати цей форпост китайської імперії. Однак сьогодні китайцям може це вдатися: безліч нелегальних невеликих шахт, в яких видобуваються різні корисні копалини, вириті біля неї, привели до обвалення великої кількості ділянок старовинної фортифікаційної споруди країни, що стала візитною карткою історії Китаю.

І подібне спостерігається навіть недалеко від китайської столиці, всього в 200-х кілометрах. Зовсім поруч з повітом Лайюань (провінція Хебей) повністю зруйновано ділянку Стіни, яка включена до списку культурної спадщини ЮНЕСКО. У цьому повіті біля древньої споруди функціонують кілька десятків маленьких шахт.

Там вже обвалилося близько 700 метрів Великої китайської стіни, які звели період в 1368-1644 рр.. Якщо справа з копальнями так піде й далі, то на черзі – наступні шматки Стіни і навіть сигнальні вежі.

В даний час залишки Великої китайської стіни, яку будували понад тисячу років, проходять по території провінції Хебей, Тяньцзіня, Пекіна, провінції Шаньсі, автономному району Внутрішня Монголія, провінціях Шеньсі і Ганьсу. Так що поки у китайців є, що показати світу з найдавніших споруд. Але руйнування відбувається інтенсивно.

Вперше повідомлення про нищення частини цього пам’ятника історії через розробку родовищ вугілля у Внутрішній Монголії з’явилися кілька років тому. Однак, як вважають фахівці, нинішній випадок в провінції Хебей свідчить про те, що, швидше за все, проблема серйозна у всіх регіонах, де вона проходить. У тій же провінції Хебей, на території якої розташований Пекін, за їхніми словами, обвалення загрожує 70% стіни. А гірські розробки тривають, незважаючи на заборону уряду.

За матеріалами ИТАР-ТАСС

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.