Новини України. 11 жовтня. Франція і Швеція вже відреагували на вирок Печерського суду щодо засудження на 7 років тюремного ув’язнення екс-прем’єр-міністра Юлії Тимошенко.

Карл Більдт
Більдт: стосунки між Україною і Європою під загрозою

Відповідні заяви зробили представники МЗС обох країн, пише сайт Юлії Тимошенко.

Голова Міністерства закордонних справ Швеції Карл Більдт вважає, що обвинувальний вирок, винесений Печерським районним судом міста Києва, поставить під загрозу толерантні стосунки між Україною та Європейським Союзом.

“Ми гостро відреагували на вирок Юлії Тимошенко в Україні. Це поставить під загрозу всі наші відносини”, – написав Карл Більдт на свій сторінці у Twitter.

Міністерство закордонних справ Франції закликає українську владу дотримуватися європейської Конвенції про захист прав людини і основних свобод при розгляді апеляції захисту Юлії Тимошенко, а також у всіх інших юридичних процедурах.

Франція та її європейські партнери не раз висловлювали в останні кілька місяців свою заклопотаність деградацією правової держави в Україні. Вона нагадує, що це основний пункт, необхідний для укладання Угоди про асоціацію між ЄС і Україною“, – заявив прес-секретар МЗС Франції Бернар Валеро.

За словами речника, Париж вважає вирок Юлії Тимошенко доказом політичної мотивації її переслідування і закликає українську владу дотримуватися Конвенції про права людини при апеляції захисту.

“Вирок стосовно Юлії Тимошенко оголошений в рамках процедури, яка однозначно не дотримувалася права захисту. Це підтверджує, що юридичне переслідування проти колишніх членів уряду Тимошенко і неї самої є політично мотивованими”, – додав Бернар Валеро.

Нагадаємо, сьогодні Печерський районний суд Києва прийняв рішення про позбавлення волі екс-прем’єр-міністра України Юлії Тимошенко на термін 7 років, з позбавленням права обіймати державні посади на термін до 3 років. Суд також зобов’язав Тимошенко виплатити НАК “Нафтогаз України” суму збитків понад 1,5 млрд гривень.

NewsMarket

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.