Новини світу. 19 жовтня. Кількість “френдів” – віртуальних друзів у Facebook або в інших соціальних мережах прямо пов’язана з особливостями деяких областей мозку, пишуть дослідники з Університетського коледжу Лондона в статті, опублікованій в журналі Proceedings of the Royal Society B.

Кількість віртуальних друзів співвідноситься з кількістю реальних

Професор Джерайнт Ріс і його колеги також з’ясували, що чим більше у людини віртуальних друзів, тим більше друзів у нього в реальному світі.

Соціальна мережа Facebook на даний момент є найбільшою в світі, число її користувачів перевищує 800 мільйонів чоловік. Розмір особистої “мережі” у кожного користувача може сильно відрізнятися – від кількох чоловік до кількох тисяч “френдів“. Автори статті відзначають, що причини такого великого розкиду залишаються неясними, що не цілком зрозуміло, як пов’язані один з одним число віртуальних і реальних друзів.

Рис та його колеги провели серію досліджень, зокрема, піддали магнітно-резонансній томографії 125 добровольців – студентів, що були активними користувачами мережі Facebook. Потім отримані дані були перевірені на іншій групі з 40 студентів.

“Ми виявили біологічну основу для цих відмінностей: число друзів у соціальній мережі можна було досить точно передбачити за щільністю сірої речовини в правій верхній скроневій борозні, у середній частині лівої скроневої звивини і в енторіальній області кори”, – говориться в статті.

Область верхньої скроневої борозни в мозку відіграє важливу роль в здатності людини сприймати рухомі об’єкти, енторіальна кора пов’язана з пам’яттю і вмінням орієнтуватися, а скронева звивина активізується в присутності інших людей і пов’язана з соціальними відносинами. Дослідження показало, що чим більше сірої речовини в цих зонах, тим більше “френдів” в соцмережах.

Проте вчені не виявили зв’язку між особливостями в цих зонах і числом друзів у реальному світі.

Залежність між числом реальних друзів і кількістю сірої речовини була знайдена в іншій зоні мозку – мигдалині – області, пов’язаної з пам’яттю і емоційними реакціями.

Крім цього вчені спробували встановити зв’язок між кількістю реальних і віртуальних людей. Вони попросили піддослідних відповісти на питання про те, як багато СМС вони відсилають під час свят і на день народження, як багато телефонів друзів записано в їх телефонній книжці і з якою кількістю колишніх однокласників вони можуть спілкуватися.

“Наші результати підтримують уявлення про те, що більшість користувачів Facebook використовує цей сайт скоріше для того, щоб підтримувати вже існуючі відносини, а не для того, щоб створити мережу абсолютно нових віртуальних “френдів”, – говорить професор Ріс.

За матеріалами РИА-Новости

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.