Новини здоров’я. 26 жовтня. Шанувальники кави можуть ыз ще більшим задоволенням пити свій улюблений напій, знаючи про те, що він захищає їх від розвитку раку шкіри.

кава
Кава запобігає раку шкіри

Ще одне дослідження підтвердило зв’язок між вживанням кави і ризиком розвитку цього захворювання.

Жінки, які п’ють більше трьох чашок кави в день, страждають від карциноми базальних клітин (одного з найбільш поширених видів раку шкіри) на 20% рідше, ніж ті, хто п’є менше однієї чашки на місяць.

У чоловіків-любителів кави ризик знижується на 9%. Про це заявили дерматологи з Гарвардської медичної школи.

«Враховуючи, яка кількість людей страждає від цієї форми раку, навіть такі прості чинники, як вживання кави, що володіють певним захисним ефектом, можуть бути важливими», – зазначили вони, підкресливши, що вживання кави може бути одним із заходів профілактики раку шкіри.

Карцинома базальних клітин – це форма раку шкіри, яка зустрічається у 75% всіх пацієнтів з цим діагнозом. Найчастіше захворювання спостерігається у людей зі світлою шкірою і блакитними або зеленими очима. Виявляється ця форма раку ранками, що кровоточать і погано гояться. Карцинома базальних клітин рідко поширюється на інші органи.

Попередні роботи вже вказували на зв’язок між вживанням кави і зниженням ризику раку грудей, матки, передміхурової залози і товстого кишечника.

За матеріалами Zdravoe

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.