Новини України. 17 жовтня. Прем’єр-міністр Канади Стівен Гарпер надіслав президенту України Віктору Януковичу листа, в якому висловлює занепокоєння політично вмотивованим процесом над Юлією Тимошенко.

Стівен Гарпер написав листа Януковичу

“Шановний пане Президенте, Україна та Канада мають особливі партнерські відносини, які формувалось поколіннями українських мігрантів у Канаді. Тому я глибоко занепокоєний останніми подіями у Вашій країні, зокрема, очевидною політичною вмотивованістю судового процесу проти колишнього Прем’єр-міністра Юлії Тимошенко“, – йдеться у листі, передає прес-служба “Батьківщини”.

Прем’єр-міністр Канади зазначає, що за оцінками численних міжнародних експертів “судовий процес проти Тимошенко не відповідає загальноприйнятим нормам належної правової процедури та справедливості”.

Канада переконана, що справедлива та незалежна судова система є важливою складовою демократичного управління. Як Ви пам’ятаєте, під час нашої спільної прес-конференції у Києві у жовтні 2010 року я закликав Україну міцно триматись її відданості демократії. Я не можу переоцінити потенційні негативні наслідки поточного судового процесу проти Юлії Тимошенко як для майбутніх відносин України з Канадою, так і для довготривалого демократичного розвитку Вашої країни», – наголосив Стівен Гарпер.

Він також додав, що Канада залишається “рішучим прихильником зусиль щодо побудови мирної, демократичної та заможної України”.

Перед цим Канадська група за демократію в Україні закликала Прем’єр-міністра Канади Стівена Гарпера вплинути на президента Януковича.

“Пане Прем’єр-міністр, ми знову звертаємось до Вас із проханням використати Ваш вплив, щоб переконати президента Віктора Януковича скористатись його президентськими повноваженнями та реабілітувати Тимошенко від того, що було визнано міжнародним співтовариством як політичні репресії, приховані за нібито “злочином” перевищення службових повноважень. Такі дії принесуть більшу користь його країні, ніж ув’язнення демократичного лідера”, – підкреслювали у Канадській групі за демократію в Україні.

NewsMarket

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.