Новини України. 5 жовтня. Операція українських спецслужб в Одесі була провальною. Країна не готова до проведення міжнародних змагань за такими правоохоронцями.

Могильов має подати у відставку - Томенко

Про це заявив віце-спікер Верховної Ради України Микола Томенко, передає прес-служба політика.

За його словами, в спецслужбах немає професіоналів про яких заявляв міністр внутрішніх справ. Правоохоронні органи не готові до таких викликів. Тому необхідно провести засідання РНБО, а також звільнити главу МВС Анатолія Могильова.

“Чесно кажучи, ми знали, що органи державної влади, які опікуються національною безпекою та обороною, і правоохоронні органи у нас в Україні працюють не дуже добре, але не знали, що настільки”, – наголосив він.

Микола Томенко заявив, що, “якщо чотири з половиною години війни в центрі Одеси називаються професіоналізмом українських спецпідрозділів, то я, напевне, не розумію як тоді повинні діяти правоохоронні органи в цивілізованій країні”.

Віце-спікер закликав Президента зробити висновки із цієї ситуації. Першим таким висновком є те, що “в Україні як така відсутня державна політика в міграційній сфері”.

“Сьогодні Україну перетворили в санаторій для кілерів та злодіїв, які вільно приїжджають сюди відпочивати, бо з інших сусідських країн їх давно витурили”, – підкреслив політик.

Другий висновок, за словами Томенка – бюджетний і фінансово-організаційний.

“Ми тут в сесійній залі чули, що МВС закупило найкращі бронежилети, найкраще спецспорядження і зброю, а виявилося, що вся країна збирала цю зброю для того, щоб провести цю так звану спецоперацію”, – сказав Томенко.

Третім висновком, на переконання віце-спікера, має стати кадровий.

“Ми тут у сесійній залі чули, що в міліції зібрані найкращі кадровики за всю історію української незалежності. У мене виникає питання: які найкращі кадровики послали хлопців без підготовки, без прикриття, без бронежилетів на смерть і за це не несуть відповідальності. Де ті професіонали, які не знаючи елементарних азів ведення спецоперацій організовували цю ситуацію і пів міста дивилося як ходить міліція з автоматами і бронетранспортери їздять Одесою“, – наголосив Микола Томенко.

“Весь світ сміється з цієї спецоперації і тільки в Україні вважають її професійною”, – додав він.

“Після такої ситуації, яка склалася, нам треба вимагати від керівників спецпідрозділів вибачитися перед людьми, які загинули; перед країною, яка чекає міжнародні змагання, а спецпідрозділи сьогодні не готові одного бандита взяти”, – сказав він.

Віце-спікер наголосив, що опозиція вимагає щоб Президент невідкладно провів засідання Ради національної безпеки і оборони, де б обговорили це питання. Окрім того, на час розслідування одеських подій Міністр внутрішніх справ і Голова Служби безпеки повинні написати заяви про відставки і якщо під час розслідування виявиться, що вони діяли адекватно, то вони повернуться до роботи.

“Але загальний попередній висновок говорить: в країні, де так працюють у міліції і СБУ немає жодних шансів на захист життя і свободи громадянина. Навчилися розганяти бабусь на мітингах і з-під тишка бити депутатів у Печерському суді – навчіться захищати українських громадян”, – наголосив Микола Томенко.

Newsmarket

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.