Новини науки. 28 жовтня. Хороші відносини зі шкільним учителем допомагають дітям у молодших класах впоратися зі своєю агресією, а також захищають їх від агресії з боку інших школярів.

школярі-школа
Агресивних школярів можна приборкати

На схильність до агресивної поведінки в дитинстві впливають спадкові чинники, однак зовнішні фактори можуть також значною мірою вплинути на дитину, вважають психологи з Канади.

У своїй роботі вони спостерігали за 217 парами близнюків у віці 7 років. У кожного з близнюків були різні вчителі та однокласники.

Рівень агресивності учнів, а також рівень агресії по відношенню до них самих, виявлявся за допомогою опитування однокласників. Вчителі надавали інформацію про якість відносин зі своїми учнями. Також, наявність близнюка допомагала визначити спадкову схильність до прояву агресії.

У результаті дослідники виявили, що діти, які були схильні до агресивності, також частіше піддавалися нападкам з боку однокласників. Однак вони рідше діяли агресивно і ставали жертвами інших дітей, якщо у них склалися довірливі відносини з учителем (теплота, повага і відкрите спілкування).

«Відносини дитини з учителем та однокласниками в школі відіграють важливу роль в їх соціально-поведінковому розвитку. Наша робота показала, що гарні відносини з учителем захищають генетично схильних до агресії дітей від агресивної поведінки і від нападок з боку інших дітей », – запевнили дослідники.

За матеріалами Zdravoe

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.