Новини світу. 1 жовтня. Президент Афганістану Хамід Карзай заявив, що уряд країни більше не буде вести мирні переговори з рухом “Талібан”.

Карзай більше не хоче мирних переговорів з талібами

За його словами, вбивство екс-президента країни Бурхануддіна Раббані, який курирував переговори з талібами, переконали його зосередитися на переговорах з Пакистаном.

Під час зустрічі з групою релігійних лідерів Карзай заявив, що так і не знайшов талібів, готових до мирного діалогу. Він також додав, що досі не вдалося знайти лідера руху Мухаммеда Омара.

«Де він? Ми не можемо знайти Рада руху Талібан. Де ж вони? »- обурився Карзай.

«Посланець прийшов під виглядом члена Ради руху Талібан і вбив, а вони (Рада руху) ні заперечують, ні підтверджують цю інформацію. Тому ми не можемо вести переговори ні з ким, крім Пакистану », – додав президент Афганістану.

«Хто представляє другу сторону в цьому мирному процесі? У мене немає іншої відповіді на це питання, окрім як назвати Пакистан цією другою зацікавленою стороною», – додав Карзай.

Колишній президент Афганістану Бурхануддін Раббані, який останнім часом очолював вищу радусвіту, був убитий в Кабулі в своєму будинку під час переговорів з талібами 20 вересня. Таліби заявили, що спеціально організували зустріч з Раббані під приводом переговорів, щоб убити його.

Президент Афганістану вже не раз погрожував перервати мирні переговори з «Талібаном». Востаннє він заявив про це в середині вересня, коли таліби взяли на себе відповідальність за атаки на будівлі поліції, уряду Афганістану, НАТО, а також посольства США в Кабулі.

На думку США, за цими нападами стоїть угруповання «Хаккані» (вважається підрозділом «Талібану»), що базується в Пакистані. Напередодні Карзай заявив, що звернеться в ООН, якщо пакистанська влада не стане співпрацювати з урядом Афганістану у справі про вбивство Раббані.

За матеріалами Газета.Ру

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.