Новини світу. 19 жовтня. Франція поступилася Японії титулом країни з найбільшим числом найпривабливіших для гурманів ресторанів за версією гіда “Мішлен” на 2012 рік.

Японська кухня визнана кращою за французьку

Гід “Мішлен” (Michelin) – найбільш відомий і впливовий з ресторанних рейтингів в світі. Він випускається з 1900 року і має тризірковий систему оцінки ресторанів для країн і окремих міст. Загальне число ресторанів з трьома зірками “Мішлен” складе в 2012 році 101.

Автори гіда в 2012 році довели загальне число тризіркових ресторанів Японії до 29, тоді як у Франції таких ресторанів 25. Сім тризіркових ресторанів розташовані в Кіото, п’ять в Осаці, два в Кобе і один в Нарі. Токіо залишається світовою столицею тризіркових ресторанів за версією “Мішлен” – тут їх 14 проти 10 в Парижі. 12 з 14 кращих токійських закладів пропонують японську кухню, в тому числі, п’ять – тільки суші або рибу фугу.

Ресторани Японії “Мішлен” оцінює з 2007 року. Правда, деякі ресторанні критики вважають, що не можна порівнювати високу французьку кухню і традиційну японську, яка пропонує, в основному, страви з сирої риби.

Перший гід “Мішлен” для автотуристів був випущений в 1900 році Андре Мішленом, одним із засновників однойменної компанії-виробника шин. Гід включав готелі, ремонтні майстерні, закусочні або платні автомобільні стоянки. У 1920 році в гід додали рейтинг ресторанів за цінами. Ресторани з високими цінами позначалися однією зіркою. У 1926 році політика рейтингу кардинально змінилася: зірочка поруч з ім’ям ресторану стала означати відмінну кухню. На початку 30-х років додали ще дві зірки.

Сьогодні ресторан, позначений однією зіркою, – це “дуже хороший ресторан у своїй категорії”, двома зірками – ресторан з “відмінною кухнею, заради якої варто зробити невеличкий відступ від маршруту”, трьома зірками – “чудова робота шеф-кухаря, має сенс зробити окрему подорож “.

Усі критерії присудження рейтингу – комерційна таємниця компанії “Мішлен” і не є надбанням громадськості, проте кухня закладу залишається єдиним відомим і найголовнішим критерієм.

За матеріалами РИА-Новости

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.