Новини світу. 5 жовтня. Флешмоби в Білорусі будуть прирівняні до пікетування.

Білорусам заборонили проводити флешмоби

Про це заявив сьогодні журналістам заступник голови Постійної комісії Палати представників з прав людини, національних відносинами та ЗМІ Анатолій Глаз.

Увечері 3 жовтня депутати без розголосу розглянули і прийняли відразу в двох читаннях проект закону “Про внесення змін і доповнень до Закону Республіки Білорусь “Про масові заходи в Республіці Білорусь“.

Прийняті поправки в закон про масові заходи, викликані реакцією влади на зростання протестних настроїв у суспільстві. Таку думку висловив співголова оргкомітету з проведення 8 жовтня загальнореспубліканської акції “Народні збори” , Віктор Івашкевич.

“Напевно, соціологічні служби КДБ доповідають вищестоячому начальству про справжні настрої в суспільстві, а саме – про зростання протестних настроїв”, – припустив політик. Таким чином, вважає він, влада готується до ймовірних протестів населення, пов’язаних зі зростанням цін, безробіттям, девальвацією.

При цьому Івашкевич підкреслює: прийняттям поправок до закону про масові заходи проблеми не вирішити. “Людей турбує, що ростуть ціни, що вони бідніють. Ніякими поправками в закон про масові заходи причини невдоволення людей не прибрати. Це безглузді кроки з боку влади”, – переконаний він.

Флешмоб – це заздалегідь спланована масова акція, в якій велика група людей (моббери) раптово з’являється в громадському місці, проводить п’ятихвилинний мітинг, виконуючи заздалегідь обговорені дії (сценарій), і потім розходяться. Збір учасників флешмобу здійснюється за допомогою зв’язку (в основному це інтернет).

За матеріалами ej.by

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.