Новини здоров’я. 1 2жовтня. Своїм новим дослідженням вчені зі Швеції підтвердили: вправи діють так само добре, як і ліки від мігрені!

головний біль
Від мігрені

Хоча фізичні вправи вже давно призначають для лікування мігрені, до теперішнього моменту ще не було достатньо наукових доказів того, що це дійсно працює.

У наші дні лікарі використовують різні методи для боротьби з мігренню: з одного боку, свою ефективність довів препарат на основі топірамату, в той час як в не медичному лікуванні добре зарекомендували себе вправи на розслаблення.

Фізичні вправи також часто рекомендують як лікування, незважаючи на брак наукових доказів того, що вони дійсно мають якийсь цілющий вплив на пацієнтів.

У новому дослідженні, проведеному шведськими вченими, взяли участь 91 пацієнт з діагнозом мігрень. Третині з них запропонували робити вправи тричі на тиждень протягом 40, ще третина виконували спеціальні вправи для релаксації, а решта вживали препарат на основі топірамату.

Дослідження тривало в цілому три місяці. Інтенсивність болю пацієнтів, якість їхнього життя, аеробні можливості і рівень фізичної активності оцінювалися до, під час і після лікування. Як показали результати, поліпшення у своєму стані відзначили представники всіх трьох груп.

«Ми прийшли до висновку, що фізичні вправи можуть виступати в якості альтернативи релаксації і ліків, коли йдеться про запобігання мігрені. Фізкультура особливо підходить пацієнтам, які не хочуть приймати профілактичні ліки», – підкреслили дослідники.

Джерело Zdravoe

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.