Огляд преси. 10 жовтня. Прем’єр-міністр Італії Сільвіо Берлусконі приїжджав наприкінці минулого тижня в Росію відзначити 59-річчя Володимира Путіна.

Берлусконі
Європейські лідери соромляться Берлусконі

Росія стала одним з небагатьох місць, де він відчуває себе по-справжньому бажаним гостем у той час, як секс-скандали та судові процеси роблять його все більш ізольованим на міжнародній арені, пише The Financial Times.

“Ні для кого не секрет, що в Брюсселі і в Страсбурзі багато хто уникає його, побоюючись бути відображеними на одній фотографії з італійським блазнем”, – сказав один європейський дипломат.

“Крім обов’язкових європейських самітів, Берлусконі подорожує все менше. За кордоном його не шанують, у себе в країні він побоюється публічної критики чи навіть нападів на зразок того, який стався два роки тому, коли психічно неврівноважена людина вдарила його по обличчю сувенірною моделлю міланського собору. Сьогодні Берлусконі воліє телефонувати на політичні зборища, ніж відвідувати їх”, – пише автор статті.

За словами дипломатів, Берлусконі минулого місяця відмінив поїздку на засідання Генеральної асамблеї ООН, не зумівши організувати важливі політичні зустрічі, зокрема зустрічі з президентом США Бараком Обамою.

“Ті з нас, хто працює із зовнішнім світом, переживають серйозне приниження”, – сказав редактор італійської газети Corriere della Sera Ферручо де Бортоло.

Що ж, хоча б у Путіна 75-річний мільярдер міг розраховувати на теплий прийом, йдеться в статті.

За матеріалами The Financial Times

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.