Новини політики. 12 жовтня. Голова МЗС Естонії наголосив на підтримці офіційним Таллінном європейської перспективи України.

Урмас Пает наголосив на підтримці Талліном європерспективи України

Міністр закордонних справ Костянтин Грищенко в рамках робочого візиту в Естонію провів зустріч зі своїм естонським колегою Урмасом Паетом, який наголосив на офіційній підтримці Талліном європейської перспективи України.

Однією з головних тем зустрічі стало обговорення перспективи європейської інтеграції України.

Естонською стороною було надано запевнення у подальшій підтримці зовнішньополітичних прагнень України. У цьому контексті Пает наголосив, що відносинам з Україною приділяється пріоритетна увага у затвердженій Урядом Естонії програмі міжнародного співробітництва на п’ятирічний період.

«Україна була і буде нашим важливим партнером. Ми повинні просуватися у питанні підписання Угоди про асоціацію», – зазначив Пает, повідомляє прес-служба Міністерства закордонних справ України.

При цьому Голова МЗС Естонії наголосив на підтримці офіційним Таллінном європейської перспективи України:

«Всі європейські країни, які виконують Копенгазькі критерії повинні мати чітку європейську перспективу відповідно до ст.49 Договору про ЄС», – наголосив Пает.

За результатами переговорів було ухвалено Спільне комюніке, в якому містяться посилання на підтримку Естонією євроінтеграційних прагнень України, згідно із ст. 49 Договору про ЄС.

У документі також наголошується на необхідності завершення переговорів України з ЄС щодо Договору про асоціацію та ЗВТ до кінця 2011 року та доцільності якнайшвидшої лібералізації візового режиму між Україною та Євросоюзом.

В той же час міністр закордонних справ Великобританії Вільям Хейг сьогодні заявив, що вирок, винесений Юлії Тимошенко, може стати великою перешкодою для підписання й ратифікації угоди про асоціацію та зону вільної торгівлі з ЄС.

За матеріалами Kyiv Post

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.