24 жовтня. Українська економіка, з одного боку, зберігає показник зростання 4%, тоді як у більшості європейських країн цей показник не перевищує 1%, з іншого – відчуває серйозні проблеми з дефіцитом платіжного балансу.

МВФ
МВФ - ключ для України

Про це пише іспанська El País.

І якщо сумнівів у здатності України виконати свої фінансові зобов’язання поки що немає, то її можливість покрити фінансові потреби в середньостроковій перспективі за рахунок валютних резервів викликає питання, відзначає видання.

Згідно з прогнозами аналітиків, до кінця року експорт може знизитися ще більше, а імпорт матиме витрати, що призведе до збільшення дефіциту бюджету. Зовнішній борг України складає 76% ВВП, внутрішній – 40%. Проблема в тому, що половина зовнішніх зобов’язань банків і приватного сектора – короткострокові кредити, для погашення яких необхідний постійний приплив іноземного капіталу, тоді як за останні два роки прямі іноземні інвестиції скоротилися вдвічі, а зовнішня торгівля продовжує страждати через уповільнення темпів зростання основних торгових партнерів УкраїниРосії та Туреччини. У цій ситуації допомога міжнародних організацій є єдиним рішенням в середньостроковій перспективі, підкреслює автор статті.

На даний момент МВФ призупинив виділення наданого Україні кредиту, оскільки вважав, що вона не виконала свої обіцянки, що стосуються структурних змін. Київ, який виконав низку вимог МВФ, продовжує заморожувати зростання цін на газ для населення, тоді як Фонд вважає цей захід ключем до досягнення рівноваги.

“Аналітики сходяться на думці, що найближче майбутнє України не залежить від МВФ, однак розблокування кредиту має ключове значення для того, щоб заспокоїти ринки, зберегти довіру інвесторів і гарантувати довгострокову економічну та податкову стабільність”, – підкреслює видання.

За матеріалами El País

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.