Новини здоров’я. 11 жовтня. Будь-яка людина може позбутися поганого настрою і невпевненості в собі, якщо прийме душ і вимиється з милом, стверджують вчені з США.

Душ допомагає подолати почуття провини

Очищення видаляє залишковий вплив попередніх подій, причому це стосується як щасливих спогадів, так і негативних. Результати нового дослідження, проведеного експертами з Мічиганського університету, показали, що прийняття душу та миття рук допомагає відмовитися від негативних емоцій, таких як почуття провини, смуток і сумніви.

«Миття можна вважати ефективною психотерапією. Навіть одна лише думка про теплий душ допомагає позбутися негативних емоцій », – розповідає один із психологів, які брали участь в роботі.

При детальному вивченні попередніх досліджень, учені виявили, що люди, які тривалий час перебувають у брудній кімнаті або відчувають неприємний запах, приймають заяви оточуючих ближче до серця, ніж коли навколо чисто.

Дослідники з’ясували, що люди відчували себе менш винними, думаючи про свої аморальні вчинки, якщо вони використовували антисептичні серветки. Така гігієнічна процедура допомагала їм «очистити свою совість». Люди, які вважають себе чистими, відчувають себе морально вище за інших і дозволяють собі судити про них більш різко.

Цікаво, що брехуни віддають перевагу рідині для полоскання рота більше, ніж іншим засобам гігієни.

За матеріалами Zdavoe

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.