Новини здоров’я. 24 жовтня. Сім простих правил можуть дати шанс дожити до свого столітнього дня народження, впевнені американські кардіологи.

Як дожити до ста років?

Ведіть активний спосіб життя. Відсутність руху знижує середню очікувану тривалість життя на чотири роки, і підвищує ризик розвитку хвороб серця та інсульту в два рази. Крім хвороб серця, фізкультура захищає від ракових захворювань.

Слідкуйте за рівнем холестерину в крові. У більшості людей рівень холестерину підвищений, а це може привести до накопичення нальоту на стінках кровоносних судин, внаслідок чого підвищується ризик інсульту і інших проблем з серцем і судинами. Згідно з поточними рекомендаціями, рівень холестерину в крові не повинен перевищувати 5.

Слідкуйте за своїм харчуванням – це один з найважливіших кроків на шляху до здоров’я і довголіття. Більшість людей в розвинених країнах їдять на 10% більше, ніж треба, а також зловживають жирами, сіллю і цукром, залишаючи без уваги фрукти та овочі, що містять корисні мінерали, вітаміни і клітковину.

Тримайте під контролем кров’яний тиск. Приблизно в третини людей тиск перевищує норму, що є основним фактором ризику інсультів, інфарктів, а також серцевої і ниркової недостатності.

Слідкуйте за своєю вагою. Зайві кілограми підвищують ризик розвитку хвороб серця та інсультів, а також раку та діабету. Надмірна вага зменшує середню тривалість життя приблизно на чотири роки.

Вживайте заходів профілактики чи боротьби з діабетом другого типу. Зазвичай це захворювання виникає у тих, хто мало рухається і багато їсть. Діабет пов’язаний з підвищеним кров’яним тиском, атеросклерозом судин, ішемічною хворобою серця і інсультами, особливо, якщо рівень цукру в крові не контролюється хворим.

Не паліть! 90% випадків раку легенів пояснюється курінням. Також, пристрасть до тютюну винне в 80% смертей від бронхіту та емфіземи і 17% смертей в результаті серцевої недостатності.

За матеріалами Zdravoe

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.