Новини технологій. 21 жовтня. Унікальні результати, отримані вченими Новосибірського державного університету (НГУ) в ході розробки поліпшеної системи точного і оперативного прогнозування цунамі, стали можливі завдяки приставці Sony Playstation 3.

Sony Playstation 3 допомагає науковцям

Якщо говорити точніше, то це стало можливим завдяки системі графічних прискорювачів, що використовуються в платформі Sony Playstation 3, повідомляє портал Наука і Технології РФ.

“Ми тісно працювали з фахівцями в галузі паралельних обчислень Університету з інформаційних технологій Айдзу-Вакамацу в Японії. Вони допомогли нам освоїти цікаву обчислювальну платформу, використовувану в ігровій приставці Sony Playstation 3, в якій на одній платі змонтовано 8 графічних процесорів.

Завдяки дуже вдалій архітектурі, результати роботи з нею перевершили всі очікування”, – розповів в інтерв’ю порталу проректор з інформатизації НГУ, професор Михайло Лаврентьєв.

За його словами, в Європі, США та Японії ці приставки використовують для вирішення наукових завдань як потужну розподілену обчислювальну мережу. «У нас теж з’явився ряд ідей, як їх можна задіяти в розрахунках зон затоплення прибережних районів у зарубіжних країнах”, – відзначив учений.

Як наголошується на порталі Наука і Технології РФ, на сьогоднішній день на розрахунки траєкторії руху і висоти хвилі в прибережній зоні від Чилі до Сахаліну системі, що використовується зараз в центрах попередження небезпеки цунамі США, потрібно 8 годин. Використання нових обчислювальних алгоритмів обробки даних з глибоководних гідрофізичних станцій, розроблених в Новосибірському держуніверситеті, дозволяє прискорити основну частину розрахунків в 150 разів.

Дана розробка велася в рамках Федеральної цільової програми Міністерства освіти та науки РФ “Наукові та науково-педагогічні кадри інноваційної Росії” на 2009 – 2013 роки, і в ній активно брали участь магістранти та аспіранти НГУ.

За матеріалами РИА-Новости

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.