Новини України. 15 жовтня.  Світовий конгрес українців закликав міжнародне співтовариство відстоювати демократичні цінності у відносинах з владними структурами України.

СКУ надіслав листа Януковичу через ситуацію навколо справи Тимошенко

Про це йдеться у листі організації до 17 високопосадовців міжнародних інституцій, надісланого 14 жовтня у зв’язку з винесенням вироку Юлії Тимошенко.

У листі відзначається, що більшість спостерігачів, міжнародних лідерів і правозахисників висловили стурбованість з приводу політичної вмотивованості судового процесу у справі Тимошенко, який не відповідав міжнародним стандартам справедливості, прозорості та незалежності.

«Ведучи судовий процес над попереднім прем’єр-міністром України Юлією Тимошенко за прийняття політичних рішень, владні структури України покладались на застаріле законодавство радянського типу», – нагадали в організації.

Світовий конгрес українців закликав міжнародне співтовариство активізувати тиск на українську владу для звільнення Тимошенко з в’язниці на період розгляду апеляційним судом скарги на вирок Печерського райсуду Києва.

Також організація просить світову спільноту чітко заявити, що владні структури України не мають права зневажати основні європейські демократичні цінності, зважаючи на роль України у виконанні таких зобов’язань як головування в Комітеті міністрів Ради Європи до листопада 2011 р. та в Організації з безпеки та співробітництва в Європі у 2013 р., а також прийом у наступному році матчів чемпіонату Європи з футболу.

Крім того, СКУ закликає міжнародні інституції направити до Києва своїх спостерігачів для ведення моніторингу апеляційного процесу у справі Тимошенко.

Копії цього листа СКУ надіслав президенту України Віктору Януковичу та Уповноваженому Верховної Ради України з прав людини Ніні Карпачовій.

Джерело Тиждень

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.