Новини України. 13 жовтня. Надзвичайний і уповноважений посол України Олександр Чалий вважає, що подальший діалог України з Євросоюзом залежить від рішення Апеляційного суду у справі Юлії Тимошенко.

Асоціація між ЄС та Україною може зірватися

Про це він заявив в ефірі 5 каналу, передає ЛігаБізнесІнформ

На думку дипломата, якщо суд прийме легітимне рішення, то це стане вагомим, позитивним кроком у бік парафування угоди про асоціацію між Україною та ЄС.

“Але, якщо все-таки наша судова система не впорається з тестом на демократичність, на мій погляд, є дуже високий ризик, що ми будемо відкинуті на п’ять-десять років назад в наших відносинах з Європейським союзом”, – додав Чалий.

На думку Чалого, в ситуації, яка склалася навколо вироку Тимошенко, завданням українських дипломатів є пояснення центральній владі наслідків реакції міжнародних партнерів.

“Чинним українським дипломатам потрібно набратися мужності. Мужності пояснити наслідки реакції наших міжнародних партнерів на ті події, які відбуваються у нас всередині держави. Вони зараз зосередилися на тому, щоб пояснити, що все добре, але завдання дипломатії в тому, щоб пояснити своїй центральній владі , як діятимуть наші міжнародні партнери “, – сказав Чалий.

Дипломат припустив зрив парафування угоди про асоціацію України та ЄС, яке має відбутися в грудні цього року.

Нагадаємо, раніше в МЗС України заявило, що для української дипломатії справа Тимошенко – це питання внутрішньої політики. МЗС України робить все можливе, щоб воно не стало проблемою зовнішньої політики.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.