Новини здоров’я. 7 жовтня. Малюки, які сплять в одній кімнаті з батьками, відчувають менше стресів – присутність мами і тата діє на них заспокійливо.

Дитині краще спиться поруч із батьками

Нідерландські вчені провели експеримент за участю 163 матерів. За задумом дослідників, всі жінки повинні були вести щоденник протягом перших 2 місяців після народження їхньої дитини. Кожен день вони записували, де і як довго спали їх новонароджені. Як з’ясувалося, приблизно чверть немовлят спали в окремій кімнаті і близько 40% завжди спали разом з батьками. Решта діти іноді спали у своїй кімнаті, а іноді й у кімнаті батьків.

«Ми вимірювали рівень кортизолу в слині кожної дитини, коли вони потрапляли в стресову ситуацію, у тому числі під час купання у ванній. Кортизол – це гормон, який виділяється під час стресу. Ми виявили, що діти, які спали окремо від батьків, переживали, на 40% більше стресу, коли їх клали в ванну, ніж, хто спали в кімнаті батьків», – розповів один з авторів дослідження.

Одним з можливих пояснень цього явища може стати той факт, що батьки стають якимось зовнішнім регулятором стресу для дитини. Коли дитина спить у кімнаті батьків, то дорослі можуть дуже швидко зреагувати на занепокоєння і дискомфорт свого чада. Велика кількість уваги дозволяє зменшити стрес дитини.

«Батьки реагують на найменші сигнали занепокоєння дитини, якщо вона спить в одній кімнаті з ними, ніж коли вона спить в іншій кімнаті. В останньому випадку батьки можуть втручатися, коли вже з’являються «основні» сигнали, такі як голосний плач. Немовлята, які сплять в окремій кімнаті, отже, менше використовують своїх батьків, як осіб, здатних управляти стресом», – повідомив учений. За його словами цей ефект може зберігатися і вдень, під час таких заходів, як купання у ванній.

Дослідник підкреслює важливість вчитися відчувати стрес для дитини. «Цілком нормально, коли немовлята реагують на навколишнє середовище, а їх рівень кортизолу збільшується або зменшується. Це стає проблемою лише в тому випадку, коли діти відчувають хронічний стрес і заспокоюються повільно, що може завдати шкоди їх здоров’ю та порушити вміння управляти стресовими ситуаціями», – підкреслив учений.

За матеріалами Zdravoe

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.