Новини здоров’я. 28 жовтня. Схуднути – нелегко, а утриматися в «новому тілі» – ще важче.

Після схуднення дуже важко втримати нормальну вагу

За статистикою, до 80% людей, яким вдається скинути вагу в результаті дієти, знову набирають свої кілограми протягом одного року. І в цьому далеко не завжди винен брак сили волі.

Відсутність сили волі – не єдина причина, по якій схудлі знову набирають вагу. Згідно з результатами дослідження, проведеного в Австралії, гормони апетиту, робота яких порушується під час дієти і схуднення, значно активізуються і посилюють апетит, зводячи всі зусилля худнуть нанівець.

«Утримати вагу важче, ніж її втратити. Можливо, це пов’язано не з поверненням старих звичок, а з біологічними змінами в організмі», – відзначають дослідники.

Ученим давно відомо про те, що гормони кишечника, підшлункової залози і жирових тканин впливають на масу тіла і такі процеси, як голод і спалювання калорій. Також, вірно і зворотне: зниження кількості жиру в організмі зменшує рівень певних гормонів (лептину, що сигналізує мозку про насичення) і підвищує рівень інших (греліну, що викликає почуття голоду). До теперішнього моменту не було відомо, наскільки довго подібні зміни зберігаються в організмі після того, як людина худне.

Експеримент за участю 50 повних чоловіків і жінок, що сиділи на дієті протягом 10 тижнів, показав, що гормональні зміни зберігалися протягом року після схуднення на 10% маси тіла. У цей час учасники відчували більш сильні напади голоду, ніж до того, як скинули зайву вагу.

Через рік після схуднення більшість учасників знову набрали вагу до колишнього рівня, а гормональний фон у них стабілізувався лише частково, від чого вони продовжували відчувати підвищене почуття голоду і були менш чутливі до насичення.

За матеріалами Zdravoe

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.