Новини науки. 10 жовтня. Молоді матері, які сплять менше 6 годин на добу, частіше страждають від післяпологової депресії, ніж ті, хто спить нормально, попереджають вчені з Австралії.

Мами жертвують собою заради своїх дітей

Австралійська дослідниця з університету Канберри провела огляд понад 100 міжнародних робіт і виявила тісний зв’язок між недоліком нормального сну і появою депресивних симптомів у молодих мам протягом перших кількох місяців після пологів.

«Жінки, чиї маленькі діти прокидаються по кілька разів за ніч, мають більш високий ризик розвитку депресії.

До такої небезпеки найбільш схильні матері в період від чотирьох до восьми тижнів після пологів. Багато мам знають, що їм доведеться пожертвувати своїм сном, проте вони не зовсім розуміють, до яких наслідків це може призвести», – зазначає експерт.

Поєднання фізичних, біологічних і гормональних чинників, таких як передпологова тривога, стресова вагітність, затяжні пологи і проблеми з грудним вигодовуванням дитини, також може призвести до збільшення ризику виникнення післяпологової депресії.

Деякі жінки сильно втомлюються і скаржаться на те, що не встигають нормально проводити час зі своїми дітьми. Їх постійно турбує думка, що їхні стосунки розвиваються не так, як хотілося б.

Коли в будинку є маленькі діти, перед вами виникає не стільки питання, як нормально виспатися, скільки як виробити найбільш вдалу стратегію планування свого часу. У багатьох жінок проблеми зі сном можуть початися під час вагітності або протягом декількох місяців після пологів.

Джерело Zdravoe

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.