Новини здоров’я. 4 жовтня. «Чим менше ви спите – тим більше їсте», – попереджають експерти в журналі «Ожиріння» (Obesity).

Нічні споживання їжі дуже шкодять фігурі

Цілий ряд наукових робіт підтвердив, що здоровій дорослій людині необхідно мінімум 6 годин сну, щоб підтримувати свою вагу в нормі.

Як відомо, гормони головного мозку та інші речовини, які відіграють роль у насиченні і голоді, тісно пов’язані з природними циркадними ритмами. Коли ми недосипаємо, у нас підвищується апетит, і, як наслідок, ми віддаємо перевагу висококалорійній їжі.

Як показало нове дослідження, люди, які пізно лягають спати, більше їдять вечорами і частіше страждають від надмірної ваги, ніж ті, хто воліє відправлятися в ліжко раніше і, відповідно, рідше їдять після 8 години вечора.

У середньому, за підрахунками вчених, «сови» з’їдають на 250 калорій в день більше, ніж «жайворонки», і при цьому вони віддають перевагу фастфуду і солодку газовану воду більше, ніж фруктам і овочам. «Вечірні» калорії, на їхню думку, відрізняються від «ранкових», і тому всім, хто стежить за своєю фігурою, слід залишати «найзабороненіші» ласощі на ранок.

Ще один цікавий факт: харчування після 8 години вечора саме по собі пов’язане з надмірною вагою, незалежно від того, о котрій людина лягає спати і скільки годин проводить у ліжку. Більше того, хоча порція морозива ввечері не є більш калорійною, ніж порція морозива вранці, особливості роботи організму в нічний час роблять вечірні калорії більш небезпечними для талії.

Нічне переїдання вчені пов’язують з тим, що більшість людей їдять паралельно з іншими заняттями, такими як перегляд телепередач або «сидіння» в Інтернеті. Все це відволікає і змушує з’їдати більше, ніж слід. Також, дослідження показують, що циркадні ритми сну і харчування синхронізовані, і тому для людини неприродно харчуватися по ночах. Нічні прийоми їжі порушують роботу гормонів, контролюючих апетит і голод, і організм накопичує зайві калорії у вигляді жирових відкладень.

За матеріалами Zdravoe

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.