Новини політики. 6 жовтня. БЮТівець Юрій Одарченко подав до суду на президента Віктора Януковича за його незаконне, на його думку, призначення Родіона Кірєєва суддею Печерського райсуду Києва.

Юрій Одарченко подав в суд на Януковича

У своєму позові нардеп просить визнати незаконним призначення Кірєєва в Печерський райсуд, мотивуючи це тим, що переведення Кірєєва з Березанського райсуду Київської області відбувалося з грубим порушенням вимог Конституції та законодавства.

Депутат просить звернути належну увагу на те, що про конкурс на заміщення вакантної посади Вища кваліфікаційна комісія суддів України не інформувала ні на своєму офіційному веб-порталі, ні в газетах “Голос України” і “Урядовий Кур’єр”.

Крім того, вказується на відсутність результатів кваліфікаційного іспиту, які б дозволили Кірєєву брати участь у конкурсі на заміщення вакантної посади.

За твердженням Одарченка, порушення процедури переведення судді призвело до того, що в конкурсі взяв участь лише один кандидат, який і переміг, хоча охочих не бракувало.

Незважаючи на це, зазначив він, Вища кваліфікаційна комісія суддів, не провівши належного кваліфікаційного іспиту, надіслала президенту рекомендацію на переведення судді, і Янукович підписав відповідний указ.

На думку позивача, суддя Кірєєв не має права відправляти правосуддя у Печерському райсуді Києва і розглядати справу за обвинуваченням Юлії Тимошенко.

Водночас, відповідач, за даними Одарченка, “буде просити залишити позовну заяву без розгляду, мотивуючи це тим, що Кірєєв був призначений понад 6 місяців тому”.

“Відповідно до судової реформи, ухваленої за ініціативи Партії регіонів, строк позовної давності при оскарженні актів президента становить 6 місяців”, – пояснив він.

“Позивач буде наполягати на тому, що лише зараз отримано відповіді на депутатські запити, які дозволили встановити факт незаконного призначення Кірєєва до Печерського суду”, – сказав БЮТівець.

За матеріалами Українська правда

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.