Новини науки. 7 жовтня. Британські вчені склали список основних проблем, які заважають дослідникам ефективно працювати в країні і загрожують зруйнувати місцеву науку.

Science is Vital виступає проти реформ, що проводяться у Великобританії

Короткий текст їх звернення до міністра освіти і науки Великобританії Девіда Уіллеттса  доступний тут.

При складанні свого списку автори звернення проконсультувалися з сімома сотнями вчених, що працюють в 160 інститутах по всій Великобританії. Свою думку висловлювали люди, що знаходяться на всіх щаблях наукової кар’єри – від студентів до керівників відділів. За підсумками опитування був визначений ряд складнощів, через які багато фахівців йдуть з науки в інші сфери діяльності.

Основна перешкода, яка, на думку авторів звернення, призводить до відтоку кадрів з науки, – це невпевненість дослідників у своєму майбутньому, викликана скороченням числа постійних позицій (на Заході вчені багато років працюють по короткостроковим – тривалістю два-три роки – контрактам в різних лабораторіях ).

Також у зверненні згадані низька зарплата, складнощі з доступом до наукових статей (за право читати публікації в більшості наукових журналів необхідно платити досить значні суми), а також труднощі в сімейному житті через практично неминучі часті переїзди (так як більшість дослідників змушені раз на кілька років змінювати місце роботи).

Автори звернення пропонують міністру можливу стратегію, яка б допомогла подолати ці складнощі. Зокрема, вони рекомендують уряду збільшити кількість постійних ставок і створити нові стипендії для науковців, які тільки починають свою кар’єру – зараз при виділенні грантів та стипендій молодим спеціалістам часто воліють дослідників, які так чи інакше вже зарекомендували себе в науці.

Укладачі петиції беруть участь в протестному русі Science is Vital (“Наука життєво важлива”), створеному клітинним біологом з Університетського коледжу Лондона Дженніфер Рон. Учасники Science is Vital виступають проти реформ, які, зокрема, передбачають скорочення фінансування науки.

За матеріалами Lenta.ru

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.