Новини України. 20 жовтня. Проведення в Україні Олімпійських ігор 2022 року – ідея хороша, проте основне питання – як саме її реалізують.

Валерій Сушкевич
Валерій Сушкевич

Про це в заявив президент Національного паралімпійського комітету, народний депутат Валерій Сушкевич в коментарі NM.

“Я надзвичайно радий тому, що ми можемо подумати про можливість бути господарями на одній із олімпіад і паралімпіад. Але водночас дуже боюся. Боюся невиправданих витрачань, нераціонального використання державних ресурсів, коштів, які мають бути в соціальній, гуманітарній сферах, в сфері фізичної культури і спорту. Не ексклюзивних споруд, а інфраструктури, яка буде працювати”, – розповів він.

За його словами, проблема в Україні полягає в комплексному підході до вирішення питання розвитку спорту, інфраструктури тощо. Від будівництва одного об’єкту, якщо його потім не зможуть повноцінно використовувати, багато не зміниться. Досвід країн, які проводили Олімпіаду, показує, що багато об’єктів після змагань були непотрібні.

“Часто кажуть: побудуємо елітний об’єкт, наприклад, ковзанку. В нас їх немає в Україні. Від того, що ми побудуємо одну ковзанку на всю Україну, як олімпійський об’єкт, то розвитку цього виду спорту не буде”, – відзначає Валерій Сушкевич.

“Те, що може сьогодні собі дозволити Європа і світ, ми дозволити собі не можемо. Сьогодні є пенсійне незабезпечення, соціальне незабезпечення, сьогодні є проблеми соціальні, які ми не вирішуємо. І проблема оптимізації між тим, що ми можемо витратити на підготовку до Олімпіади і тим, що потрібно людям для вирішення їх соціальних проблем. В тому числі проблем пов’язаних з розвитком спорту, який зробить Україну спортивною державою не по факту будівництва окремого об’єкту”, – додає президент Паралімпійського комітету.

Ідея, відзначає він, не виглядає утопією, але “питання в підході і в розвитку країни, фінансово-економічній кризі, яка ще прийде, і в раціональному менеджменті…”

“І проблема корупції”, – зазначив глава Національного комітету спорту України.

“Можна пошукати оптимальні шляхи реалізації проекту “Олімпійська надія” у відповідності до потреб суспільства, гуманітарних проблем тощо. Але чи знайдемо?”, – резюмував Валерій Сушкевич.

NewsMarket

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.