Новини здоров’я. 18 жовтня. Майбутні батьки, які сподіваються отримати спадкоємця, повинні розслабитися і насолоджуватися життям.

Стать дитини можна запланувати

Згідно з результатами нового дослідження, жінки, які частіше нервують і переживають стрес, з більшою ймовірністю народжують дівчаток.

Вчені з Оксфордського університету спостерігали за жінками за декілька місяців до того, як вони вагітніли, і прийшли до висновку, що хронічний стрес підвищує ймовірність зачаття дівчинки. Крім цього, на стать дитини і його розвиток впливають обставини, в яких вона була зачата, наприклад, спосіб життя партнерів та їх раціон харчування. Експерти радять жінкам, які збираються завести дитину, не тільки їсти корисну їжу, а й намагатися якнайменше нервувати.

У дослідженні взяли участь 338 британок, що збиралися завагітніти. Їх просили вести щоденник, а також вимірювали рівень гормонів кортизолу та альфа амілази, який зазвичай підвищується, коли ми нервуємо, і у нас в організмі підвищується рівень адреналіну, наприклад, після сварки або важкої подорожі.

В результаті у 130 жінок народилися діти – 58 хлопчиків і 72 дівчинки. Шанси народити хлопчика знижувалися на 75% у жінок, рівень гормонів стресу яких був найвищим протягом дослідження.

«Наші дані підтверджують вплив стресу на ймовірність зачаття дитини певної статі», – роблять висновок вчені. Нормою для країн Заходу вважається співвідношення новонароджених хлопчиків і дівчаток 105 до 100.

За матеріалами Zdravoe

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.