Новини світу. 18 жовтня. Співробітники головного управління боротьби з організованою злочинністю і корупцією МВС Білорусі спільно з німецькими колегами припинили діяльність міжнародного злочинного угруповання, що грабувало банки Німеччини.

Злочинці діяли злагоджено і хитро

У результаті спецоперації затримано 29-річного громадянина Білорусії. Він створив банду, яка в період з березня 2009 р. по жовтень 2010 р. пограбувала 34 банки в Німеччині.

В результаті було викрадено більше 800 тис. євро. Отримані гроші направлялися в Гродно і розподілялися лідером злочинної організації серед інших учасників.

Злочинне співтовариство складалося з трьох груп, лідери яких організовували незаконне перетинання державного кордону Білорусі з Литвою, підбирали банки для здійснення збройних пограбувань і доставляли виконавців безпосередньо до місця скоєння злочину, забезпечували їх тимчасове проживання, а також навчали методам конспірації і способам вчинення злочинів.

Вони ж займалися виготовленням та використанням підроблених паспортів і водійських посвідчень, надавали допомогу у виготовленні віз. У випадку “непередбачених ситуацій” зловмисники створювали легенди для затриманих правоохоронними органами, здійснювали підтримку їх сімей.

В даний час встановлено 27 учасників угруповання, що діяло на території Німеччини, Литви, Польщі та Білорусії. У результаті злагоджених дій правоохоронців злочинців затримали відразу в декількох країнах. У Німеччині 10 осіб вже засуджені на терміни від 1,5 до 9 років позбавлення волі.

Білоруські правоохоронці порушили кілька кримінальних справ та проводять подальші оперативно-розшукові заходи щодо встановлення осіб, які брали участь у злочинній діяльності.

Джерело РБК

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.